North Arm Shotgun Association of Queensland Inc.

News

Coaching Day

10am Sunday 15th November 2020
COST $40 per person

Please pre book with your name to
GERARD gchayes61@outlook.com / Mob 0437824749
CLYDE clyde.flaxton@westnet.com.au / Mob 0428129559

Pre pay at the club or by direct credit with your name to
BSB 034-219 / ACCOUNT 279-945

NASA members & Licenced non members & Unlicenced persons Welcome

Shoot Results

Sporting Clays Competition held Sunday 4.10.20
40 Competitors from North Arm, Caboolture & Gympie

AA Grade
1st: Stede Lewis 62/75
2nd: Roger Willems 59/75
A GRADE
1st: Michael Lucas 68/75
2nd: Vinnie Vitale 61/75
3rd: Paul Petersen 60/75
B GRADE
1st: David Peters 65/85
2nd: Mark Groves 66/90
3rd: Leigh Hpwes 56/75
C GRADE
1st: George Santos 52/75
2nd: Graeme Rogers 47/75
LADIES
1st: Simone Lucas 32/75

Sporting Clays Competition held Sunday 6.9.20
32 Competitors from Caboolture, North Arm & Gympie

AA Grade
1st: Roger Willems 65/75
2nd: Darryl Groundwater 71/85
A GRADE
1st: Nick Squires 61/75
2nd: Max Irsic 72/89
3rd: Nathan Whysall 71/89
B GRADE
1st: Mark Groves 57/75
2nd: Anthony Nolan 52/75
C GRADE
1st: Simone Lucas 41/75
LADIES
1st: Lyndall Groundwater 48/75

First Five Stand Competition Shoot Sunday 30.8.20
21 Competitiors from Caboolture, Gympie & North Arm

AA Grade
1st: Stede Lewis 58/75
2nd: Geoff Irvine 52/75
A GRADE
1st: Roger Willems 52/75
2nd: Craig Bloxsome 51/75
B GRADE
1st: Rob Rudd 53/75
JOINT 2nd: Robin Yates / Gerard Hayes 49/75
C GRADE
1st: Ed Pannan 44/75
2nd: David Lockrey 41/75

Sporting Clays Competition Sunday 2.8.20
Competitors from Brisbane Caboolture, Gympie & North Arm

AA Grade
1st: Stede Lewis 63/75
A GRADE
1st: Nick Squires 71/85
2nd: Francis Shaw 70/85
B GRADE
1st: Leigh Howes 59/75
2nd: Anthony Nolan 56/75
C GRADE
1st: David Lockrey
LADIES
1st: Shannon Palfreeman 42/75

Sporting Clays Competition Sunday 1.3.20
41 Competitors from Caboolture, Gympie & North Arm

AA Grade
1st: Kev Burnett 61/75
2nd: Gary Young 56/75
A GRADE
1st: Francis Shaw 62/75
2nd: Micheal Lucas 59/75
3rd: Denis Matheson 58/75
B GRADE
1st: Gerard Hayes 63/75
2nd: Garry McKay 57/75
C GRADE
1st: Graeme Behrens 60/75
2nd: Ben Jensen 58/75
LADIES
1st: Simone Lucas 34/75
2nd: April Wilson 21/75

Flyers & Newsletters